Kullanıcı Sözleşmesi

Bu Sözleşme, Sitenin Kirlangicsitescope Web Sitesi Portal Uygulama (bundan böyle — «Site» olarak anılacaktır) kullanım şartlarını ve Kullanıcılar tarafından malzeme ve hizmetlerini tanımlar.

1.Genel Şartlar

1.1. Sitenin materyal ve hizmetlerinin kullanımı, Türkiye Cumhuriyeti’nin geçerli yasalarına tabidir.

1.2. Bu Sözleşme Bir Halka Arzdır. Kullanıcı, Site materyallerine erişim sağlayarak Sözleşmenin şartlarını kabul etmiş sayılır.

1.3. Site yönetimi, Sözleşme hükümlerini dilediği zaman tek taraflı olarak değiştirme hakkına sahiptir. Herhangi bir değişiklik, Sözleşmenin yeni bir versiyonunun Sitede yayınlanmasından 3 gün sonra yürürlüğe girecektir. Kullanıcı, şartları kabul etmezse, Siteye erişimden vazgeçmek ve Site materyal ve hizmetlerinin kullanımını durdurmakla yükümlüdür.

2.Tarafların sorumlulukları

2.1. Kullanıcı, fikri mülkiyet, telif hakları ve/veya ilgili haklar alanında Türk hukukunun veya uluslararası hukuk kurallarının ihlali sayılabilecek herhangi bir eylemde bulunmamayı ve bunun sonucunda ortaya çıkan veya olabilecek herhangi bir eylemde bulunmamayı kabul eder. Sitenin ve web sitesi hizmetlerinin arızalanmasına neden olur.

2.2. Telif hakkı sahiplerinin açık izni olmadan Site materyallerinin kullanılması yasaktır Site materyallerinin yasal kullanımı için telif hakkı sahipleriyle bir lisans sözleşmesi (lisans almak) yapmak gerekir.

2.3. Telif hakkı çalışmaları da dahil olmak üzere Site materyallerinden alıntı yaparken siteye bağlantının kullanılması zorunludur.

2.4. Sitedeki yorumlar ve diğer Kullanıcı gönderileri, Türk Hukuku kurallarına ve genel kabul görmüş ahlak ve etik normlarına aykırı olamaz.

2.5. Kullanıcı, Sitede bulunabilecek bağlantıların ziyaret edilmesinden ve harici kaynakların kullanılmasından Site yönetiminin sorumlu olmadığı konusunda uyarılır.

2.6. Kullanıcı, Site içeriğinin kaybolması veya zarar görmesi, telif haklarının tescili ve bu tescil, mal ve hizmetlerin mevcut veya harici web sitelerinden elde edilen bilgileri için Site yönetiminin sorumlu olmadığını ve Kullanıcıya karşı doğrudan veya dolaylı hiçbir yükümlülüğünün olmadığını kabul eder. veya kaynaklar veya Sitede yayınlanan bilgilerin kullanımından veya harici kaynaklara bağlantılardan kaynaklanan diğer kişiler.

2.7. Kullanıcı, Site materyallerinin ve hizmetlerinin veya herhangi başka bir bölümünün reklam içerebileceğini kabul eder. Kullanıcı, bu tür reklamlardan Site yönetiminin sorumlu olmadığını ve herhangi bir yükümlülüğünün bulunmadığını kabul eder.

3.Diğer şartlar

3.1. Bu Sözleşmeden kaynaklanan veya onunla ilgili tüm olası anlaşmazlıklar, Türkiye Cumhuriyeti’nin yürürlükteki yasalarına göre çözülecektir.

3.2. Sözleşmedeki hiçbir şey, Kullanıcı ile Site yönetimi arasında, bu Sözleşmede doğrudan öngörülmeyen, Temsilci ilişkileri, ortaklık ilişkileri, ortak faaliyetlere ilişkin ilişkiler, kişisel işe alım ilişkileri veya diğer herhangi bir ilişki türü olarak anlaşılmayacaktır.

3.3. Mahkemenin bu Sözleşmenin herhangi bir noktasını geçersiz veya uygulanamaz olarak değerlendirmesi durumunda, Sözleşmenin diğer beyanlarının geçersiz kılınması anlamına gelmez.

3.4. Kullanıcılar tarafından Sözleşme beyanlarının herhangi bir şekilde ihlal edilmesi durumunda Site yönetiminin hareket etmemesi, Site yönetiminin daha sonra yasalarla korunan Site materyalleri üzerindeki menfaatlerini ve telif haklarını savunmak için uygun önlemleri almasına engel değildir.

Kullanıcı, bu Sözleşmenin hüküm ve koşullarından haberdar olduğunu ve bunları üstlendiğini teyit eder.